Product Details:
| Ramp Type | Folding Ramp |
| Load Capacity | 1000 kg |
| Ramp Length | 2400 mm |
| Ramp Width | 1000 mm |
| Material | Mild Steel |
| Usage Vehicle | Bike, Lawn Mower, Hospital Stretcher, Hand Trolley, Scooter |
| Surface Type | Chequered |
| Foldable | Single Fold |
| Edge Protection | Without Side Rails |
| Portability | With Wheels |
Harsiddhi Engineering. is One of the Leading Manufacturer and Supplier of Roller Platform Die Loader Across Pan India. We are known among the prominent manufacturer of Hydraulic Lifting Stacker, Hydraulic Lifting Equipments, Stacker, Hydraulic Electric Stacker, Wheels and Casters, Wheel Barrow, Single Wheel Barrow, Pressed Steel Casters etc